Alicja Liczba


Tworzy wartościowy biznes i fascynujące marki poprzez efektywnie działający zespół szczęśliwych ludzi – budując ekonomię szczęścia. Określana jako uśmiechnięty kolekcjoner emocji.

Strateg marki i komunikacji, doradca biznesowy, certyfikowany trener biznesu, coach (ICF) i coach prowokatywny oraz DISC Consultant. Kulturoznawca implementujący sensorykę do biznesu. Od blisko 20 lat praktyk w marketingu, sprzedaży, PR, employer branding, internal relations. Specjalizuje się w strategii marki tworzonej przez pryzmat wartości, z całościowym procesem komunikacji – od poziomu pracowników do obszaru klientów i partnerów biznesowych. Efektywność realizuje poprzez ekonomię szczęścia, zarządzanie przez wartości, projektowanie produktu czy usługi – przez empatię. Wspiera talenty, pomagając budować markę osobistą pracownika, menadżera, lidera, przywódcy.

Propaguje świadomość celu – purpose, doceniając Człowieka w komunikacji (nie tylko) biznesowej, dysponując coraz to nowymi badaniami na temat poczucia szczęścia w pracy /m.in. za Happiness at Work/, przekłada to na sukces firm. Ze swoim zespołem została dwukrotnie nagrodzona Effie za wymierny efekt sprzedażowy koordynowanych kampanii marketingowych; przykładowe osiągnięcie z uśmiechniętym zespołem: 125% wzrost wartości sprzedaży, wzrost liczby klientów o 185%, wzrost ilości odwiedzin w miejscu zakupu o 280%. Pracowała m.in. z: T-Mobile, Nivea, Zelmer, BRE Bank, Comarch, EMAX, Komputronik, MedPolonia, Fabryka Formy, City Park Poznań. Angażuje się w budowanie marki Turkusowy Poznań, działania Wielkopolskiej Izby Coachingu i Klubu Kobiet Przedsiębiorczych.

Jej motto: silniejszy jest ten, kto się uśmiecha /przysłowie japońskie/. Ulubione metafory: kropla księcia Ruperta, machina Goldberga, kintsukuroi i latawiec.


 

 

Igor Mróz


TSwoim życiem zarządzam w sprintach, przeprowadzając w razie potrzeby liczne pivoty. Pomaga mi w tym tablica Kanban z żółtymi kartkami zajmująca (ku zgrozie znajomego architekta wnętrz) największą ścianę w mieszkaniu. Zarządzanie projektami, dynamika zespołów, doskonalenie produktów i usług kręci mnie tak bardzo, że potrafię zaczytać się na ten temat do świtu. Większość nowo-poznanych osób nie reaguje niestety entuzjazmem i zaciekawieniem na informację o mojej pasji, ale powoli uczę się z tym żyć.

Z zawodu jestem księgowym. Pierwszy projekt poprowadziłem w 2003 roku, a oprócz zarządzania projektami – sprzedawałem je, analizowałem, programowałem, pisałem teksty reklamowe i zarządzałem produktem. Pracowałem dla korporacji, MSP i startupów (w tym kilkanaście miesięcy na zachodzie Europy).

Od kilkunastu miesięcy rozwijam autorską markę szkoleń i doradztwa z dziedziny zarządzania projektami. Jej nazwa - Zero Bullshit Management, mówi sama za siebie. Aby dostarczane w ten sposób przeze mnie usługi były jeszcze lepsze, prowadzę nawet własne badania. Na przykład pytam polskich PMów co ich gryzie (CoGryziePMa.pl).

Linki:
http://www.cogryziepma.pl
https://www.youtube.com/watch?v=3GBJJEQqrc8
https://www.youtube.com/watch?v=nJ-YdnmzFKM
 


 

 

Jakub Lesiński


Doświadczony menadżer i certyfikowany kierownik programów/projektów (ponad 15 lat doświadczenia). Zarządzał ponad dwudziestoma projektami, był członkiem zespołu w kilkunastu innych.

Skoncentrowany na różnorodnych aspektach przywództwa i skutecznego zarządzania, przede wszystkim w obszarze realizacji założonych projektów i programów. Zarządzał zespołami od trzech do ponad trzystu osób. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i transformacją organizacji (zwłaszcza w obszarze IT) oraz umożliwianiu rozwoju biznesu poprzez wdrożenia nowych produktów i usług. Koncentruje się na doradztwie oraz realizacji wdrożeń z zakresu systemów informatycznych oraz systemów poprawy efektywności pracy w dużych przedsiębiorstwach.

Assesor projektów kandydujących do nagrody IPMA Project Excellence Award (PPEA) 2010, 2011. Członek jury w IPMA PPEA 2013. Aktywnie uczestniczy jako mówca oraz przywódca paneli dyskusyjnych na konferencjach dot. zarządzania projektami.
 


 

 

Justyna Broniecka


Project manager, trener biznesu, przedsiębiorca. Od prawie 15 lat aktywna zawodowo, w tym ponad 7 lat jako project manager. Od 5 lat certyfikowany trener metodyk PRINCE2. Certyfikowany manager z AGILE PM, CHANGE MANAGEMENT. Zajmuje się głównie projektami HR-owymi oraz procesowymi w organizacjach. Obecnie trener z zakresu zarządzania projektami oraz konsultant biznesowy. Spędziła na salach szkoleniowych w roli trenera ponad 4 tys. godzin, przeszkoliła kilkaset osób z zakresu zarządzania projektami. Pracowała jako manager operacyjny w działach personalnych firm zatrudniających do 12 tys. osób. Zdobyła najwyższe wyróżnienie w międzynarodowej organizacji Toastmasters (uczącej wystąpień publicznych i przywództwa) - DTM, czyli Distinguished Toastmaster. Oceniana jako skuteczna, zorientowana na cel, bezpośrednia i precyzyjna. Z ciekawostek - prowadząca pierwszą edycję PMPIADY.

Linki:
Wystąpienie z TEDx: https://www.youtube.com/watch?v=YwoTS4x3muU&t=25s
 


 

 

Szymon Górnik


Praktyk zwinnego zarzadzania projektami Scrum Master, Product Owner, Agile Coach. Zdobywał doświadczenie, realizując projekty w branży energetyki, sprzedaży, HR oraz branży. Ostatnio blisko współpracujący przede wszystkim z branżą IT, którą uważa za najciekawszą z perspektywy wyzwań dla kierownika projektów.

Właściciel firmy szkoleniowej Indeed, która organizuje szkolenia w formie blended
learning prowadzone przez trenerów-praktyków. Inicjator projektu Dźwignia Kariery, który umożliwia wyróżniającym się studentom łączyć obowiązki na uczelni ze stażem zawodowym u ciekawego pracodawcy.

Po pracy jest aktywnym wolontariuszem PMI PC oddział Wrocław oraz członkiem klubu
Toastmasters. Czas wolny spędza ze swoją żoną i córką oraz psami podczas różnych aktywności.